Miejski System Informacji Przestrzennej

logo projektu - Miejski System Informacji Przestrzennej
Menu

Spotkania z mieszkańcami

Konsultacje społeczne 16.06.2025 - 30.09.2025

Konsultacje społeczne projektu planu ogólnego miasta Gliwice przeprowadzone będą w formie:

  1. Spotkań otwartych
    Spotkania otwarte odbędą się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach przy ul. Kozielskiej 1, w następujących terminach:
    • 24 czerwca 2025 r. godz. 17.00, (wtorek)
    • 26 czerwca 2025 r. godz. 17.00, (czwartek)
    • 8 września 2025 r. godz. 17.00, (poniedziałek)
    • 22 września 2025 r. godz. 17.00, (poniedziałek)
  2. Dyżuru projektanta
    Dyżur projektanta prowadzony jest w Urzędzie Miejskim w Gliwicach, ul. Jasna 31A, II piętro, pokój nr 217, w terminie od 16 czerwca do 30 września 2025r., w godzinach pracy urzędu, w tym 23 czerwca 2025 r. i 11 września 2025 r. do godziny 18:00.
    Informacje na temat projektu planu ogólnego można również pozyskać telefonicznie, pod numerem 32 338 65 12.
  3. Zbierania uwag
    Uwagi można składać w terminie od 16 czerwca 2025 r. do 30 września 2025 r.
    Zgodnie z art. 8g ust. 1 ww. ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, uwagi należy składać na formularzu pisma (do pobrania: formularz pisma doc, pdf, klauzula informacyjna RODO):
    • w postaci elektronicznej:
    • w postaci papierowej:
      • drogą pocztową, na adres: Urząd Miejski w Gliwicach, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Jasna 31A, 44-122 Gliwice,
      • osobiście, w Biurze Obsługi Interesantów – na stanowiskach informacyjno-podawczych, w godzinach pracy urzędu przy ul. Zwycięstwa 21 lub przy ul. Jasnej 31A.

Projekt planu ogólnego został opublikowany 16 czerwca 2025 r. – BIP, Miejski System Informacji Przestrzennej (MSIP).

Spotkania informacyjne w 2024 (kliknij by zobaczyć więcej)

W związku z przystąpieniem do opracowania projektu planu ogólnego miasta Gliwice Wydział Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego zaplanował cykl spotkań informacyjnych dla mieszkańców.

Spotkania odbędą się według następującego harmonogramu:

  • SPOTKANIE nr 1, dnia: 22 lipca 2024 r. godz. 17.00, adres: Centrum Sportowo-Kulturalne "Łabędź", ul. Partyzantów 25
    Dzielnice: Czechowice, Kopernika, Łabędy, Obrońców Pokoju

  • SPOTKANIE nr 2, dnia: 25 lipca 2024 r. godz. 17.00, adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, ul. Lipowa 29
    Dzielnice: Szobiszowice, Zatorze, Żerniki

  • SPOTKANIE nr 3, dnia: 29 lipca 2024 r. godz. 17.00, adres: Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Reymonta 18A
    Dzielnice: Baildona, Ligota Zabrska, Sośnica

  • SPOTKANIE nr 4, dnia: 19 sierpnia 2024 r. godz. 17.00, adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3, ul. Żwirki i Wigury 85
    Dzielnice: Bojków, Sikornik, Trynek

  • SPOTKANIE nr 5, dnia: 22 sierpnia 2024 r. godz. 17.00, adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13, ul. Rubinowa 16A
    Dzielnice: Brzezinka, Ostropa, Stare Gliwice, Wilcze Gardło, Wójtowa Wieś
    Brak dostępności architektonicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami.

  • SPOTKANIE nr 6, dnia: 26 sierpnia 2024 r. godz. 17.00, adres: Centrum Organizacji Kulturalnych "Perełka", ul. Studzienna 6
    Dzielnice: Politechnika, Śródmieście, Wojska Polskiego

  • SPOTKANIE nr 7: dnia: 5 września 2024 r. godz. 17.00, adres: Centrum Organizacji Kulturalnych "Perełka", ul. Studzienna 6
    dla wszystkich zainteresowanych

Ustalony harmonogram spotkań z podziałem na dzielnice umożliwi mieszkańcom udział w spotkaniu zlokalizowanym najbliżej miejsca zamieszkania i ma charakter organizacyjny – ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w poszczególnych lokalizacjach. Z uwagi na to, że na każdym spotkaniu będą podawane te same informacje (czym jest i jakie ustalenia może zawierać plan ogólny, jak będzie przebiegać procedura jego sporządzania, sposób składania wniosków do planu ogólnego), zainteresowani, którzy nie będą mogli przybyć na spotkanie przypisane do swojej dzielnicy, będą mogli uczestniczyć w spotkaniu dla innych dzielnic lub w dodatkowym spotkaniu dla wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniach dzielnicowych – 5 września 2024 r. w Centrum Organizacji Kulturalnych "Perełka" przy ul. Studziennej 6.

Mapa Gliwic z podziałem na dzielnice. Kolorami rozróżniono obszary obejmujące dzielnice, z których mieszkańcy mogą brać udział w poszczególnych spotkaniach