Miejski System Informacji Przestrzennej

logo projektu - Miejski System Informacji Przestrzennej
Menu

Aktualności

05 lip 2024

Nowa podstrona Portalu planistycznego - Plan ogólny w opracowaniu

W Portalu planistycznym została utworzona nowa podstrona Plan ogólny w opracowaniu zawierająca najważniejsze informacje na temat aktu planowania przestrzennego - planu ogólnego. Z podstrony można się dowiedzieć np. : co to jest plan ogólny, jaka jest podstawa prawna sporządzenia planu, co plan będzie zawierał, jak będzie przebiegać procedura planistyczna, w jaki sposób i kiedy można złożyć wniosek lub uwagę do planu ogólnego, na jakim etapie procedury znajduje się obecnie plan oraz jakie są terminy spotkań z mieszkańcami.

06 mar 2024

W MSIP opublikowano lokalizacje stacji wypożyczeń Roweru Metropolitalnego

W Miejskim Systemie Informacji Przestrzennej w Geoportalu Rowerzysty została dodana nowa warstwa pn. System Roweru Metropolitanego - Gliwice z lokalizacją 29 stacji wypożyczeń rowerów w ramach pierwszej fazy systemu Roweru Metropolitalnego.

16 lis 2023

W MSIP opublikowano projekty skierowane do realizacji w ramach Gliwickiego Budzetu Obywatelskiego

W Miejskim Systemie Informacji Przestrzennej w geoportalu Gliwicki Budżet Obywatelski dodane zostały dwie nowe warstwy z lokalizacją projektów skierowanych do realizacji w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Warstwy zawierają projekty zgłoszone do realizacji w roku 2023 - GBO 2023 oraz 2024 - GBO 2024. Informacje opisowe opublikowane na warstwach to: numer projektu, nazwa projektu, nazwa dzielnicy (dla której projekt został zgłoszony) oraz kto projekt realizuje.

05 sty 2024

W MSIP opublikowano aktualne granice obszarów zdegradowanych i rewitalizacji

W Miejskim Systemie Informacji Przestrzennej w Geoportalu Inwestora opublikowano dwie nowe warstwy:
Obszary zdegradowane obowiązujące od 05.01.2024 r. oraz Obszary rewitalizacji obowiązujące od 05.01.2024 r.
Granice obszarów zostały uchwalone dnia 14 grudnia 2023 r. uchwałą Rady Miasta nr LII/1079/2023.

21 cze 2023

Zewnętrzne serwisy mapowe dostępne z poziomu mapy MSIP

W Miejskim Systemie Informacji Przestrzennej dodana została funkcjonalność umożliwiająca przejście do innych internetowych serwisów mapowych takich jak: Google Sreet View, Mapy Google, Open Street Map, Wirtualne miasto. Funkcjonalność dostępna jest z poziomu wszystkich geoportali mapowych MSIP poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy w punkt na mapie (do którego chcemy przejść w nowym serwisie), a następnie wybranie z dostępnego menu właściwej strony internetowej. Strona otworzy się w nowej karcie przeglądarki.